日度归档:2019年4月2日

Kieran Tierney (mbrojtës) Sikur Celtic qenë në gjendje për të parë në të ardhmen, nuk ka gjasa që ata do të kishin lëshuar kapiteni Scotland Andrew Robertson në moshën 15 Megjithatë, klubi tjetër i talentuar majtë-mbrapa në Tierney, i cili ka luajtur një rol të madh në historike “trefishtë të dyfishtë ‘Celtic në vitin 2018 dhe fitoi dy lojtarët dhe çmime Rinj Player shkrimtarëve për sezonin e tretë të njëpasnjëshme.

West Brom mbajtur promovimi i tyre automatike shpreson të gjallë me një 3-2 Sky Bet fitore pulsating kampionatit kundër Birmingham në The Hawthorns. Albion dy herë vjen para Jake Livermore rrëmbeu fituesin e 16 minuta nga koha për të prerë e hendekut të dytë vendosur Sheffield United me katër pikë, dhe t’ia qytet në një humbje të pestë të njëpasnjëshme.

3 rezultatet Livermore me një gjuajtje të shkëlqyer Gary Gardner dha Birmingham epërsinë pas shtatë minutash në ndeshjen e parë Cityt pasi ata ishin zbritur nëntë pikë për shkeljen e udhëzimeve financiare Ligën e Futbollit. Albion barazoi për herë të parë përmes golin e 17-të të sezonit në minutën e 47-Dwight Gayle para Lukas Jutkiewicz përfundoi një gol thatësirë ​​katër muaj për të rimarrë rolin udhëheqës për vizitorët 12 minuta më vonë.

Ajo ishte jetëshkurtër si Jay Rodriguez tërhoqi nivelin Albion përsëri pesë minuta më vonë nga pika e bardhë para Livermore goditi matchwinner. 继续阅读